Dubai
Jedno z najbardziej wyjątkowych miast świata i miejsce realizacji najbardziej szalonych przedsięwzięć, w tym budowy najwyższych budynków na świecie, podwodnego hotelu, sztucznych wysp, krytego stoku narciarskiego, czy powstającego Dubajland: centrum rozrywki za 20 mld dolarów.
wyślij zdjęcie
Abu- Dhabi
Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, słynące przede wszystkim z luksusu, bogactwa i rajdu Formuły 1.
wyślij zdjęcie
Sharjah
Stolica trzeciego co do wielkości Emiratu w kraju, znana przede wszystkim ze ścisłego poszanowania tradycji islamu, a także kilku ciekawych muzeów.
wyślij zdjęcie
Al- Hadżar al- Gharbi
Pasmo górskie rozciągające się wzdłuż wschodniej granicy emiratów, z najwyższym szczytem kraju, Dżabal al- Hasim (2087 m n.p.m.).
wyślij zdjęcie
Hatta Heritage Village
Położona u stóp gór Hadżar szesnastowieczna tradycyjna wioska w której można zobaczyć jak wyglądało życie w tych stronach zanim przez pustynne emiraty popłynął strumień petrodolarów.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Przy planowaniu podróży do Emiratów nie powinno się oczywiście zbytnio martwić o ulewne deszcze. Niewielkie opady występują tam jedynie zimą, przede wszystkim w grudniu i styczniu i z całą pewnością nie jest to zbyt wysoka cena za niższe temperatury, które i tak na pewno nie pozwolą zmarznąć. Zima trwa tutaj od listopada do marca. W pozostałych miesiącach temperatury sięgają pięćdziesięciu stopni a wilgotność powietrza w połączeniu z częstymi burzami piaskowymi potrafią skutecznie popsuć dzień.
Obywatele RP, niezależnie od celu przyjazdu, podlegają obowiązkowi wizowemu. Wizy udzielane są osobom, dla których uprawniony podmiot miejscowy (tzw. sponsor) uzyska promesę w lokalnym urzędzie imigracyjnym na terenie ZEA. Może to być osoba fizyczna (obywatel ZEA lub cudzoziemiec przebywający w ZEA na podstawie wizy pobytowej z prawem do pracy), a także osoba prawna (firma zapraszająca, hotel, biuro podróży, przedstawicielstwo linii lotniczych). Kopię promesy należy mieć przy sobie w trakcie odprawy wylotowej z Polski. Na podstawie promesy wiza umieszczana jest w paszporcie na granicznym punkcie kontroli ZEA (lotnisko, port, przejście drogowe). Szczegółowe informacje o możliwości uzyskania przez obywateli RP wiz wjazdowych do Emiratów można uzyskać w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych ZEA (http://www.moieserv.ae/website/index-en.html ) lub Ambasadach ZEA w Warszawie i Berlinie.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Obszar ZEA jest wolny od szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Nie są wymagane jakiekolwiek szczepienia. Woda ze wszystkich wodociągów miejskich pochodzi z odsalanej i uzdatnianej do picia wody morskiej.
Wyznawcom innych religii zabrania się wchodzenia do meczetów podczas modlitw; także w innym czasie nie jest to raczej zalecane. W kwestiach ubioru widoczna jest pewna liberalizacja. Nie jest wymagane nakrycie głowy u kobiet. W takich metropoliach jak Dubaj czy Abu Zabi akceptowane są stroje takie same jak w Europie. Jedynie na prowincji, a przede wszystkim w emiratach północnych, zaleca się, szczególnie kobietom, unikanie odzieży nadmiernie odkrywającej ciało.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)