Angkor
Najsłynniejsze ruiny Kambodży, pozostałości po kolejnych stolicach państwa Khmerów, wiecznie zatłoczone i zaskakujące Angkor.
wyślij zdjęcie
Phnom Penh
Chaotyczna i zatłoczona stolica Kambodży, słynąca z dziesiątek bazarów na których można kupić wszystko.
wyślij zdjęcie
Tonle Sap
Największe jezioro kraju, słynące z pływających wiosek, które zmieniają położenie w zależności od wysokości lustra wody.
wyślij zdjęcie
Bokor
Opuszczone miasteczko i stacja kolejowa otoczone parkiem narodowym Preah Monivong.
wyślij zdjęcie
Sihanoukville
Najpopularniejszy kurort w kraju, z pięknymi piaszczystymi plażami i możliwością popłynięcia na pobliski archipelag wysepek porośniętych lasami mangrowymi.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
W Kambodży występują dwie pory roku: monsunowa i sucha. Pierwsza z nich zaczyna się mniej więcej wraz z początkiem maja, ustępuje dopiero w listopadzie. Oprócz dużych opadów dokucza wówczas duża wilgotność powietrza, co wraz z wysokimi temperaturami tworzy bardzo nieprzyjemne połączenie. Pora sucha początkowo jest nieco chłodniejsza niż pozostała część roku, lecz w marcu i kwietniu temperatury osiągają swoje maximum. Oczywistą jej zaletą, decydującą, ze to właśnie ten okres jest najlepszy na odwiedziny Kambodży, jest brak dużych opadów.
Obywateli RP obowiązują wizy pobytowe. Wizy na 30 dni pobytu można uzyskać podczas wjazdu lotniczymi/drogowymi przejściami granicznymi, po wypełnieniu kwestionariusza i załączeniu dwóch zdjęć. O wizy można się ubiegać w kambodżańskich przedstawicielstwach dyplomatyczno- konsularnych, jak również przez Internet.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Nie wymaga się szczepień profilaktycznych przed przyjazdem. Prawdopodobieństwo zachorowania na malarię występuje co do zasady jedynie w głębokiej dżungli, na terenach podmokłych i bagiennych. Istnieje natomiast ryzyko zarażenia wirusem HIV, ptasiej grypy, dengą, amebą oraz wszelakimi chorobami skórnymi.
Nie występują szczególne zagrożenia przestępczością pospolitą. Należy jednak zachować ostrożność, zwłaszcza w miastach i miejscach najczęściej odwiedzanych przez turystów, gdzie zdarzają się drobne kradzieże.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)