Park Narodowy Canaima
Jeden z największych parków narodowych świata, słynący z tepuj, czyli ogromnych, niedostępnych płaskowyżów, które stały się inspiracją dla Arthura Conana Doyla do napisania „Zaginionego Świata”.
wyślij zdjęcie
Coro
Wpisane na listę UNESCO piękne miasto, w którym, od kiedy zostało założone w 1527 roku, udaje się łączyć miejscowe i hiszpańskie style architektoniczne.
wyślij zdjęcie
Salto Angel
Mierzący 979 metrów najwyższy wodospad świata, prawie dwudziestokrotnie wyższy od słynnej Niagary.
wyślij zdjęcie
Los Roques
Piękny, objęty ochroną archipelag, na którym, mimo typowych karaibskich krajobrazów, nie łatwo spotkać tłumy turystów.
wyślij zdjęcie
Cordillera de Merida
Najwyższe, sięgające 4891 metrów pasmo górskie w Wenezueli, z kilkoma pięknymi ośrodkami turystycznymi i najwyższą na świecie koleją linową.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
W Wenezueli występują dwie wyraźne pory roku: sucha i deszczowa. Pierwsza z nich, będąca najlepszym okresem na odwiedziny tego kraju, trwa tam od grudnia do kwietnia. Jest to również pora nieco mniejszych upałów. Ci, którzy nie lubią wysokich temperatur najlepiej będą czuć się w rejonach wyżej położonych, np. północno- zachodniej części wybrzeża. Trzeba jednak pamiętać, że wszelkie duże wzniesienia terenu są magnesem dla zwiększonych opadów. Pora deszczowa dodatkowo może uprzykrzyć pobyt dużą wilgotnością powietrza.
Obywatele polscy nie są objęci obowiązkiem wizowym. Na granicy wypełniają tzw. kartę przekroczenia granicy, w której należy wpisać cel pobytu w Wenezueli. Cel turystyczny upoważnia obywateli polskich do pobytu w tym kraju bez wizy do 90 dni.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Przy wjeździe na teren Wenezueli nie są wymagane szczepienia. Jeśli turysta podróżuje na południe kraju, wskazane jest zaszczepienie się przeciw żółtej febrze oraz zabezpieczenie przeciw malarii i dengue. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest niezbędne przy wjeździe z terytorium Wenezueli do Brazylii. Ze względu na dość niski poziom higieny, zaleca się szczepienie przeciw żółtaczce. Pomoc medyczną można uzyskać jedynie w prywatnych szpitalach i ambulatoriach. Wizyta w klinice kosztuje od 40 do 150 USD, dzień pobytu w szpitalu prywatnym - 400-550 USD. Wszystkie pozostałe usługi medyczne płatne są dodatkowo.
Występuje tu duże zagrożenie przestępczością pospolitą we wszystkich miejscach publicznych, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)