Obywatele RP mają obowiązek posiadania wiz na przejazd i pobyt. Wizy na pobyt krótki (do 90 dni) wystawiane są przez placówki dyplomatyczne Burkina Faso (najbliższa w Berlinie). Istnieje możliwość uzyskania wizy turystycznej do Burkina Faso w Ambasadzie Republiki Francuskiej w Warszawie. Wszelkie pytania w sprawie szczegółowych warunków uzyskania wizy oraz jej ważności należy kierować bezpośrednio do Ambasady Francji.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Występuje tu zagrożenie malarią, żółtą febrą, cholerą i wieloma chorobami przewodu pokarmowego. Przy wjeździe wymagany jest wpis do międzynarodowej książeczki zdrowia potwierdzający szczepienie przeciw żółtej febrze. Zalecane jest szczepienie przeciw cholerze. Ponieważ terytorium Burkina Faso mieści się w tzw. afrykańskim pasie częstego występowania zapalenia opon mózgowych, szczepienie przeciw tej chorobie jest szczególnie zalecane. Przypadki zachorowań występują w ciągu całego roku, a podczas pory suchej nasilają się i często przybierają postać epidemii. Ze względu na częste przypadki żółtaczki typu A i B, chorób tzw. Di-Per-Te oraz duru brzusznego należy rozważyć odpowiednie szczepienia.
Możliwość udzielenia pomocy medycznej w przypadkach skomplikowanych może być problematyczna. Z tego powodu odradza się wizyty turystyczne małych dzieci i osób, których stan zdrowia może ulec nagłemu pogorszeniu.
Ludność miejscowa jest na ogół przyjaźnie nastawiona do turystów, niemniej w porównaniu z poprzednimi latami odnotowano znaczny wzrost przestępczości. Na głównych drogach krajowych dochodzi do napadów bandyckich z użyciem broni. Szczególnie zagrożone są drogi łączące stolicę z Nigrem, Togo, Ghaną i Wybrzeżem Kości Słoniowej.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)