Wulkan Karthala
Najwyższy szczyt Komorów i przyczyna istnienia największej wyspy archipelagu- wysoki na 2361 metrów wulkan Karthala.
wyślij zdjęcie
Moroni
Stolica i największe miasto archipelagu z pięknymi piaszczystymi plażami i labiryntem ciasnych uliczek w medynie, czyli starej części miasta.
wyślij zdjęcie
Chiroroni
Miejsce słynące z pięknych białych piaszczystych plaż i położonej nieopodal rafy koralowej.
wyślij zdjęcie
Wodospad Dziancoundre
Leżący parę kroków od Mutsamudu piękny wodospad Dziancoundre.
wyślij zdjęcie
Chissioua Ouenefou
Maleńka wysepka zawdzięczająca swoją popularność odwiedzinom pięknych morskich żółwi zielonych.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Na Komory najlepiej wybierać się w porze suchej (IV- XI), kiedy zarówno temperatury powietrza, jak i wartości opadów deszczu, są najniższe w ciągu roku. Jedynie w październiku można trafić na kilka burzowych dni, które są zasługą „deszczów mangowych”. W czasie pory gorącej nieco bardziej dokuczliwa może być wysoka temperatura. Opady rozłożone są bardzo nierównomiernie- wschodnie wybrzeża wysp są zawsze bardziej suche niż dowietrzne, zachodnie, co jest spowodowane działalnością monsunu.
Obywatele polscy muszą mieć wizę i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego zakończenia pobytu. Wizę jednorazową na pobyt do 45 dni można otrzymać na lotnisku. Konieczne jest posiadanie 2 zdjęć paszportowych, biletu powrotnego oraz środków na pobyt w Komorach.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Konieczne jest posiadanie certyfikatu szczepienia na żółtą febrę. Zdecydowanie zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna, wskazane jest spanie pod moskitierą. Nieliczne szpitale wymagają opłacenia kosztów leczenia z góry. W większych miastach są apteki, ale słabo zaopatrzone. W razie poważnej choroby należy udać się do RPA, Kenii lub Tanzanii. W nagłych wypadkach można się kontaktować również z Ambasadą Francji w Moroni (tel. 00269 73 0615, faks: 00269 73 3347).
Nie notuje się większych zakłóceń porządku publicznego ani aktów terroru. Sytuacja - po kilku latach niepokojów - jest względnie stabilna.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)