Oszun
Jedna z ostatnich pozostałości pierwotnego lasu górskiego, święty gaj w którym można znaleźć dziesiątki sanktuariów, ołtarzy i figurek związanych z kultem bogini płodności Oszun.
wyślij zdjęcie
Wodospady Kwa
Szczególnie piękny podczas pory deszczowej wodospad położony wśród tropikalnej roślinności.
wyślij zdjęcie
Sukur
Wpisany na listę UNESCO pałac władcy z przyległymi do niego polami tarasowymi i wioskami.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Klimat Nigerii, państwa trzykrotnie większego od Polski jest dość zróżnicowany, jednak niezależnie od celu podróży, najlepiej udać się tam w czasie pory suchej, czyli między listopadem a kwietniem. Na wybrzeżu jest wówczas nadal upalnie ale nie dokucza wysoka wilgotność powietrza, charakterystyczna dla pory deszczowej. W miarę oddalania się od oceanu robi się coraz bardziej sucho, co z kolei powoduje zwiększanie się dobowych amplitud temperatur.
Obywatele RP muszą mieć wizy na przejazd i pobyt. Uzyskanie wizy bezpośrednio na przejściu granicznym nie jest możliwe, a do uzyskania jej w ambasadzie w Warszawie niezbędne jest osobiste zaproszenie. Łatwiej można uzyskać wizę w placówkach dyplomatycznych Nigerii w innych państwach afrykańskich.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Przy wjeździe wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. Występuje tu znaczne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne, głównie malarią, cholerą, tyfusem, żółtą febrą, wirusowym zapaleniem opon mózgowych, AIDS i wieloma chorobami tropikalnymi, jednak stopień ryzyka może być bardzo różny, zależnie od miejsca pobytu i warunków higienicznych, w jakich się przebywa.
Zagrożenie przestępczością jest bardzo wysokie. W regionie delty Nigru stałym zjawiskiem są uprowadzenia cudzoziemców. Na drogach częste są bandyckie napady. Znaczne niebezpieczeństwa czyhają też w dużych miastach, zwłaszcza (choć nie wyłącznie) w okolicach międzynarodowych lotnisk i w dzielnicach portowych. Europejczyk nie przestrzegający zasad bezpieczeństwa jest łatwym celem dla przestępców - biały człowiek poruszający się pieszo po ulicy wzbudza zainteresowanie.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)