Kijów
Stolica Ukrainy i jedno z ważniejszych miejsc kościoła prawosławnego, ze wspaniałym, wpisanym na listę UNESCO soborem św. Zofii, wzniesionym by przyćmiewać blask Hagii Sophii z Konstantynopolu.
wyślij zdjęcie
Lwów
Położone niedaleko zachodniej ukraińskiej granicy miasto z wpisaną na listę UNESCO starówką i bogatą polską historią.
wyślij zdjęcie
Gorgany
Dzikie, piękne przypominające polskie Bieszczady góry przy granicy ukraińsko- rumuńskiej, praktycznie nie odwiedzane przez turystów.
wyślij zdjęcie
Czarnohora
Jedno z dzikszych pasm górskich Europy zamieszkane przez Hucułów, gościnny i ceniący tradycję lud pasterski.
wyślij zdjęcie
Jałta
Malowniczo położone miasto uzdrowiskowe będące niegdyś miejscem wypoczynku radzieckich przywódców i dygnitarzy, dziś zupełnie odpowiednie dla zwykłych turystów.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Klimat Ukrainy jest bardzo zbliżony do polskiego, jednak im dalej w głąb kontynentu, tym bardziej widoczne stają się różnice. Zwiększająca się odległość od dużych zbiorników morskich oraz brak naturalnych zapór dla mas powietrza napływających z północnego wschodu sprawiają, że zima staje się bardziej mroźna a lato gorętsze. Różnice są jednak niewielkie i nie powinny być zbyt wyraźnie odczuwalne dla odwiedzających. Ukrainę najlepiej odwiedzać w czasie ciepłych miesięcy, od późnej wiosny aż po początek jesieni.
Obywatele RP wjeżdżają na Ukrainę na podstawie ważnego paszportu, bez konieczności posiadania wizy wjazdowej i mogą przebywać na jej terytorium do 90 dni w ciągu 6 miesięcy.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Zalecane są szczepienia przeciw żółtaczce.
Ogólnie stan bezpieczeństwa na Ukrainie jest niezły, a w większych miastach dobry. Zdarzają się przypadki nieudokumentowanego pobierania pieniędzy od obywateli polskich podróżujących po Ukrainie przez milicję drogową, dlatego za każdym razem należy żądać pokwitowania za mandat.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)