Rezerwat Dja
Jeden z największych i najlepiej chronionych obszarów lasu wilgotnego Afryki, gdzie około 90% powierzchni pozostaje w stanie dziewiczym.
wyślij zdjęcie
Buea
Dawna stolica kolonii niemieckiej, z kilkoma ciekawymi zabytkami okresu niewoli, piękną plażą, położona wśród malowniczych wzgórz.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Waza
Jeden z najciekawszych parków Kamerunu, obfitujący w wiele gatunków roślin i zwierząt, wśród których znajdą się oczywiście słonie i żyrafy.
wyślij zdjęcie
Góry Mandara
Wyjątkowe góry pełne skalistych słupów strzelających w niebo, wysokich nawet na kilkadziesiąt metrów.
wyślij zdjęcie
Cameroon
Najwyższy, mierzący (około, w związku z dużą aktywnością ) 4040 metrów szczyt kraju, na który można wbiec w czasie corocznego Wyścigu Nadziei.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Klimat Kamerunu jest dość zróżnicowany, jednak niezależnie od regionu kraju, najlepszą porą na jego odwiedziny jest pora sucha. Na wyżynnych obszarach południa trwa ona jedynie trzy miesiące, od grudnia do początków marca. Pory roku podobnie układają się na wybrzeżu, jednak tam w czasie pory deszczowej opady są jeszcze większe. Im dalej na północ tym mniej deszczu, a pora sucha wydłuża się, nawet do siedmiu miesięcy w okolicach jeziora Czad.
Obywatele polscy udający się do Kamerunu muszą mieć ważną wizę. Można ją uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych i konsularnych Kamerunu (najbliższe w Berlinie). Osoba starająca się o wizę musi mieć paszport co najmniej z 6-miesięcznym terminem ważności. Powinna również przedstawić środki finansowe zapewniające utrzymanie w czasie pobytu w Kamerunie oraz powrotny bilet lotniczy lub zaproszenie. Musi także określić cel swojej wizyty. Możliwe jest uzyskanie wizy na lotnisku (należy się uprzednio skontaktować z konsulem honorowym RP w Yaounde).
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. Występuje duże zagrożenie sanitarno- epidemiologiczne, głównie cholerą, tyfusem, żółtą febrą, wirusowym zapaleniem opon mózgowych, AIDS i chorobami tropikalnymi. Na całym terytorium kraju występuje bardzo duże zagrożenie malarią, w związku z czym przy krótkich pobytach zalecane są środki prewencyjne.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)