Park Narodowy Des Volcans
Położony wysoko wśród wulkanicznych szczytów park narodowy w którym, przy odrobinie szczęścia, można spotkać rzadkie goryle górskie.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Akagera
Labirynt bagien i jezior będący jednym z prawdopodobnych źródeł Nilu, zamieszkany przez dziesiątki gatunków zwierząt.
wyślij zdjęcie
Rezerwat Nyungwe
Tysiąc kilometrów kwadratowych dziewiczego lasu tropikalnego zamieszkanego przez setki gatunków zwierząt, wśród których można znaleźć np. szympansy.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Pora sucha w Ruandzie trwa od czerwca do września. Jest to najlepszy czas na odwiedziny tego kraju, ponieważ niskie są nie tylko opady ale również temperatury powietrza, co w połączeniu z górzystą rzeźbą terenu i stosunkowo dużymi wysokościami nad poziomem morza, stwarza idealne warunki do podróżowania. Pora deszczowa, trwająca od końca września do maja, słabnie wyraźnie w grudniu i styczniu.
O wizę do Ruandy należy ubiegać się w Ambasadzie Ruandy w Berlinie. Należy przedstawić ważny na co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu paszport, wypełniony formularz wizowy, zaproszenie lub list informujący o celu pobytu oraz fotografię 4x4 cm na białym tle. Osoby mające w paszporcie wizę ruandyjską mogą mieć problemy przy przekraczaniu granicy z Demokratyczną Republiką Konga. Aktualne informacje wizowe dostępne są pod adresem www.migration.gov.rw
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze. Ze względu na duże zagrożenie malarią planującym podróż do Ruandy zaleca się profilaktykę przeciwko tej chorobie. Dobrej jakości usługi medyczne dostępne są jedynie w klinikach prywatnych. Zaleca się wykupienie przed przyjazdem międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.
Nie zaleca się podróżowania po zmroku. W miastach należy uważać na złodziei kieszonkowych działających głównie w zatłoczonych miejscach. Rzadko natomiast występują pospolite w innych krajach regionu kradzieże samochodów, zbrojne napady i rozboje.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)