Fort Bahla
Wpisane na listę UNESCO ruiny fortu Bahla, będące dowodem dawnej potęgi plemienia Banu Nabhan.
wyślij zdjęcie
Rezerwat antylopy arabskiej oryks
Wyjątkowa, stosunkowo obfita w mgły i opady pustynia, zamieszkana przez wiele wyjątkowych i endemicznych zwierząt, w tym antylopę oryks, wilka pustynnego, karakale, czy antylopy arabskie.
wyślij zdjęcie
Aflaj
Niesamowite systemy irygacyjne których początki datuje się na 2500 lat p.n.e, pozwalające na wykorzystanie podziemnych źródeł do nawadniania pól uprawnych i gospodarstw domowych.
wyślij zdjęcie
Salalah
Miejsce zupełnie nie pasujące do stereotypu suchego i piaszczystego półwyspu arabskiego- nadmorski kurort, otoczony w czasie pory deszczowej bujną zieloną roślinnością.
wyślij zdjęcie
Maskat
Stolica i najpiękniejsze miasto Omanu, o niezwykle bogatej historii.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Temperatury w Omanie są wysokie przez cały rok, jednak między listopadem a kwietniem obniżają się nieznacznie. Jest to teoretycznie czas, który powinno nazwać się porą deszczową ale dające się nazwać częstymi opady występują wtedy jedynie w górach (południowe krańce Omanu dotyka również monsun) Będące normą, suche, niosące tumany pyłu, wiatry hulające po nizinach Omanu między majem a październikiem powinny być dla turystów ostatecznym argumentem, że najlepiej odwiedzić ten kraj w okresie od listopada do kwietnia.
Obywatele polscy mogą otrzymać wizy w każdej placówce dyplomatycznej Omanu (najbliższa Ambasada Omanu znajduje się w Berlinie) bez konieczności uzyskania wcześniejszej zgody (promesy) władz imigracyjnych, po wypełnieniu wniosku wizowego i wniesieniu opłaty wizowej. Turyści i przedstawiciele biznesu mogą również, po wypełnieniu wniosku wizowego i wniesieniu opłaty wizowej, uzyskać wizy na wszystkich przejściach granicznych.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Nie występuje tu szczególne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne; nie wymaga się szczepień ochronnych. Koszt jednorazowej wizyty w państwowej placówce medycznej wynosi ok. 40 USD i nie obejmuje opłat za zabiegi i kuracje. Podstawowe lekarstwa są powszechnie dostępne bez recepty.
W Omanie nie występuje większe zagrożenie przestępczością pospolitą. Ze względu na muzułmańskie normy religijne i obyczajowe zaleca się przestrzeganie odpowiednich form ubioru w miejscach publicznych. Dotyczy to zwłaszcza kobiet (nie należy pokazywać się w strojach z odkrytymi ramionami, w szortach, w zbyt krótkiej sukience czy spódnicy ani z dużym dekoltem). W okresie dorocznego miesięcznego postu (ramadanu) od wschodu do zachodu słońca w miejscach publicznych należy powstrzymać się od spożywania jedzenia, picia napojów i palenia tytoniu. Nie należy także wchodzić do meczetów bez przewodnika.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)