Aleppo
Wpisane na listę UNESCO gwarne, barwne i piękne Aleppo z liczącą cztery tysiące lat starą częścią miasta i niezdobytą twierdzą.
wyślij zdjęcie
Damaszek
Jedno z najstarszych miast na świecie, którego założona pięć tysięcy lat temu część wpisana jest w całości na listę UNESCO.
wyślij zdjęcie
Palmyra
Wpisane na listę UNESCO ruiny monumentalnego miasta, będącego niegdyś wielkim kulturalnym ośrodkiem łączącym wpływy kultury arabskiej, grecko- rzymskiej i perskiej.
wyślij zdjęcie
Krak des Chevaliers
Najwspanialszy i najlepiej zachowany zamek krzyżowców z którego roztacza się niesamowity widok na okolicę.
wyślij zdjęcie
Hama
Piękne miasto z systemem kanałów i akweduktów napędzanych przez kręcące się od setek lat z przeraźliwym skrzypieniem drewniane koła.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Dużą część Syrii pokrywają bardzo suche obszary, w wielu miejscach pustynne. Planując podróż do tego kraju powinno się unikać okresu letniego, kiedy upały sięgają wysoko ponad 40 stopni, oraz zimowego, kiedy jest chłodno i deszczowo. Najlepsze okresy to pory przejściowe: kwiecień, maj, wrzesień i październik.
Z uwagi na napiętą sytuację wewnętrzną w kraju Ambasada RP w Damaszku odradza podróżowanie do Syrii. Obywatele polscy powinni ubiegać się o wizy pobytowe i tranzytowe w Ambasadzie Syrii w Warszawie. Przed przekroczeniem granicy należy upewnić się, czy w paszporcie nie widnieją wizy, pieczątki bądź inne wpisy świadczące o jakimkolwiek związku z Izraelem (dotyczy to również wszelkich przedmiotów mających związek z tym krajem, a nawet pieczątek z egipskich i jordańskich przejść granicznych z Izraelem), ponieważ grozi to zawróceniem z granicy.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Osoby o słabszym zdrowiu nie powinny wybierać się do Syrii latem, ponieważ suchy i gorący klimat powoduje częste podrażnienia dróg oddechowych i oczu.
Poza obecnym, nerwowym okresem, Syria jest krajem zupełnie bezpiecznym. Syryjczycy są na ogół bardzo tolerancyjni. Należy wszakże pamiętać o obowiązujących muzułmańskich normach religijnych i obyczajowych (odpowiednie zachowanie i ubiór w miejscach publicznych) oraz przestrzeganiu podstawowych zasad (wchodzenie do meczetów bez obuwia, kobiety w nakryciu głowy i w strojach z zakrytym dekoltem, najlepiej sięgających do kostek i w stonowanych ciemnych kolorach.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
czasem niebezpiecznie, ale są baaardzo gościnni..