Kutammaku
Piękna, wpisana na listę UNESCO kraina będąca ojczyzną ludu Batammariba, znanego z niezwykłych, podobnych do wież domów, budowanych z błota.
wyślij zdjęcie
Loma
Niezwykła i barwna stolica Togo, słynąca z wielkich bazarów i targowisk, w tym jednego z rekwizytami voodoo.
wyślij zdjęcie
Baguda
Niewielkie nadmorskie miasteczko z piękną i czystą plażą.
wyślij zdjęcie
Rezerwat Sarakawa
Obszar chroniony zamieszkany przez typowe dla Afryki gatunki zwierząt: zebry, bawoły, antylopy i setki innych.
wyślij zdjęcie
Tamberma
Piękna, zielona dolina pełna „tata”- charakterystycznych glinianych chat, będących symbolem Togo.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Pora sucha trwa w Togo od listopada do kwietnia. Jest to nie tylko czas mniejszych opadów ale i zwiększających się z każdym miesiącem temperatur, które regularnie przekraczają 50 stopni. W związku z tym, im wcześniej (w czasie pory suchej), odwiedzi się Togo, tym lepiej. W czasie pory deszczowej deszcz pada codziennie, jest również dużo bardziej pochmurnie. Jednak tylko i wyłącznie wtedy średnia temperatura spada poniżej 30 stopni.
Obywatele polscy udający się do Republiki Togo muszą mieć ważną wizę zarówno na podróż turystyczną, jak i na przejazd tranzytem. Wizę można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych i konsularnych Togo (w Polsce brak, najbliższe w Berlinie). Istnieje możliwość uzyskania wizy turystycznej do Togo w Ambasadzie Republiki Francuskiej w Warszawie. Wszelkie pytania w sprawie szczegółowych warunków uzyskania wizy oraz jej ważności należy kierować bezpośrednio do Ambasady Francji.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze, wykonane co najmniej 10 dni przed datą wjazdu do Togo. Występuje duże zagrożenie sanitarno- epidemiologiczne, głównie malarią, cholerą, tyfusem, żółtą febrą, wirusowym zapaleniem opon mózgowych, AIDS i wieloma chorobami tropikalnymi.
Togo jest krajem stosunkowo bezpiecznym dla turystów w porównaniu z innymi państwami regionu.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)