Najlepszym okresem na podróż do Ghany są miesiące od listopada do marca, kiedy trwa tam pora sucha. Niestety jest to również okres rekordowych, w szczególności w północnej części kraju, upałów. W czasie pory deszczowej opady są bardzo duże, w zachodniej części wybrzeża wywoływane docierającymi tam monsunami.
Obywatele polscy udający się do Ghany muszą mieć ważną wizę zarówno turystyczną, jak i tranzytową. Wizę można uzyskać za pośrednictwem konsula honorowego Ghany w Warszawie oraz w przedstawicielstwach dyplomatycznych i konsularnych w innych krajach.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (adnotacja o ważnym szczepieniu w międzynarodowej książeczce zdrowia). Występują tu znaczne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, głównie malarią różnego typu, cholerą, tyfusem, żółtą febrą, wirusowym zapaleniem opon mózgowych, żółtaczką A i B, AIDS i wieloma chorobami tropikalnymi (stopień ryzyka może być bardzo różny, w zależności od miejsca i warunków, w jakich się przebywa). Należy ściśle przestrzegać zaleceń sanitarnych obowiązujących w tropiku.
Ghana jest krajem stosunkowo bezpiecznym dla turystów. Swobodne przemieszczanie się po jej terytorium nie nastręcza problemów. Zagrożenie przestępczością pospolitą występuje w dużych miastach, głównie w niektórych dzielnicach Akry.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)