Park Narodowy Masai Mara
Najsłynniejszy park narodowy Kenii w którym można zobaczyć wszystkie z najsłynniejszych afrykańskich gatunków zwierząt: lamparty, bawoły, lwy, antylopy, słonie i setki innych.
wyślij zdjęcie
Jezioro Turkana
Wyjątkowe słone jezioro z kilkoma wpisanymi na listę UNESCO parkami narodowymi, położone w niezwykle malowniczej scenerii.
wyślij zdjęcie
Mount Kenia
Najwyższy szczyt Kenii sięgający 5199 metrów na poziom morza, z pozostałościami dawnej obecności lodowców.
wyślij zdjęcie
Lamu
Archipelag u północnych wybrzeży Kenii, będący interesującym miejscem zarówno dla tych którzy chcą wypocząć na wielu pięknych plażach, jak i zafascynowanych kulturą ludu Suahili, który wybudował tu kiedyś obecnie wpisaną na listę UNESCO wyjątkową stolicę.
wyślij zdjęcie
Święte gaje Kaya
11 wpisanych na listę UNESCO obszarów leśnych na wybrzeżu, z pozostałościami licznych osad warownych, wznoszonych od 400 lat przez plemiona Mijikenda.
wyślij zdjęcie
Jezioro Magadi
Jezioro Magadi znajduje się w południowej Kenii na wysokości 579 m n.p.m. Swoją wyjątkowość zawdzięcza rozległym warstwom sody, której grube warstwy rokrocznie osadzają się tu po wyparowaniu ogrzanej geotermalnie wody. W czasie pory wilgotnej jezioro gości ogromne, idące w tysiące sztuk, stada flamingów.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Równik dzieli terytorium Kenii niemal dokładnie na pół, jednak można wyróżnić tam kilka nieco odmiennych klimatów. Na północy, w okolicach jeziora Turkana panują wieczne upały i susza. Wyżynne i górskie obszary cechuje dość łagodny tropikalny klimat, co jest zasługą dużej wysokości nad poziomem morza. Wybrzeże to region najgorętszy i najbardziej wilgotny. Kenię najlepiej odwiedzać na początku roku, w styczniu i lutym, oraz w jego drugiej połowie, od lipca do października- wprawdzie temperatury są wówczas najwyższe, to są to najlepsze okresy do podglądania dzikich zwierząt, gromadzących się wówczas wokół nielicznych już zbiorników wodnych.
Obywatele polscy udający się do Kenii muszą mieć wizę pobytową, którą można uzyskać bezpośrednio po przylocie na lotnisku międzynarodowym w Nairobi lub w Mombasie oraz w każdym przejściu lądowym i w porcie w Mombasie.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Od osób przybywających z Europy nie jest wymagane świadectwo szczepienia przeciw żółtej febrze. Może ono być potrzebne, jeśli turysta ma zamiar pojechać z Kenii do innych krajów afrykańskich (np. do Tanzanii) lub wjechać do Kenii z innego kraju afrykańskiego. Na wybrzeżu kenijskim oraz na zachodzie kraju występuje całoroczne zagrożenie malarią. Zalecana jest profilaktyka antymalaryczna, szczególnie w podróży poza Nairobi.
Powszechnym w miastach zjawiskiem są kradzieże kieszonkowe, wyrywanie toreb, łańcuszków, kolczyków, plecaków, aparatów fotograficznych i kamer wideo, a także kradzieże samochodów.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)