Park Narodowy Serengeti
Najsłynniejszy park narodowy Afryki, gdzie coroczna wędrówka zebr, antylop gnu i innych roślinożerców oraz podążających za nimi drapieżników tworzą niezapomniane widowisko.
wyślij zdjęcie
Kondoa
Setki naskalnych rysunków na zboczach skarpy Masai, ukazujących przemianę lokalnych plemion ze zbieracko- łowieckich w rolno- pasterskie.
wyślij zdjęcie
Rezerwat Ngorongoro
Rezerwat obejmujący gigantyczny krater zamieszkany przez tysiące zwierząt, oraz leżące nieopodal stanowiska archeologiczne, na których znaleziono kości jednego z najstarszych przodków człowieka- Homo Habilis.
wyślij zdjęcie
Zanzibar
Posiadająca autonomię wyspa, słynąca z wspaniałych plaż, kultury Suahili i wpisanego na listę UNESCO kamiennego miasta.
wyślij zdjęcie
Kilimandżaro
Najwyższy szczyt Afryki (5963 m n. p. m), którego zbocza porośnięte są wiecznie zielonym lasem deszczowym, zamieszkanym przez wiele zagrożonych wyginięciem gatunków.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Pora sucha w Tanzanii trwa od od czerwca do października. Szczególnie odczuwalna jest na południu kraju, gdzie nawet w czasie pory deszczowej pada niewiele. W pozostałej części kraju opady trwają od listopada do maja, z tym, że w ostatnich miesiącach roku są one dużo mniej intensywne. Temperatury są zawsze wysokie, pora roku ma na nie mały wpływ. Na wybrzeżu, w połączeniu z wilgotnym powietrzem tworzą dość dokuczliwą mieszankę, przed którą można ratować się jadąc na wyżej położone, wschodnie partie terytorium Tanzanii.
Wizę pobytową można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatyczno- konsularnych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie), a także w na głównych przejściach granicznych (w tym na lotniskach w Dar es Salaam i Kilimandżaro). Należy uzyskać elektroniczną promesę wizy wjazdowej dostępną na stronie internetowej www.tanzania-gov.de.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze, jeśli planuje się podróż do Zanzibaru. zalecane - przeciw żółtaczce zakaźnej. Inne zagrożenia sanitarno- epidemiologiczne to malaria, AIDS, ogniska cholery (w wielu rejonach kraju), dżuma endemiczna (w atrakcyjnych turystycznie górach Usambara - okolice miejscowości Lushoto), skażenie bakteryjne wody (ameba, pałeczki duru brzusznego). Zdecydowanie zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna (przed przyjazdem, w trakcie pobytu oraz po powrocie). Wskazane jest spanie pod moskitierą, używanie repelentów przeciw komarom oraz unikanie przebywania na otwartej przestrzeni po zmroku.
W rejonach zamieszkanych przez muzułmanów, zwłaszcza w pasie wybrzeża i na atrakcyjnych turystycznie wyspach, jak Zanzibar i Mafia, oczekuje się od turystów poszanowania miejscowej kultury.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)