Santo Domingo
Stolica Dominikany z zabytkową, pierwszą w Nowym Świecie dzielnicą kolonialną, wpisaną na listę UNESCO, uznawana powszechnie za miejsce spoczynku prochów Krzysztofa Kolumba.
wyślij zdjęcie
Caberete
Najbardziej popularny z kurortów Dominikany, znany z pięknych plaż i idealnych warunków dla amatorów windsurfingu.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Jaragua
Nadmorski park narodowy obejmujący ochroną suche lasy tropikalne i namorzynowe, oraz wyspy Beata i Alto Velo, będące schronieniem dla wielu gatunków ptaków.
wyślij zdjęcie
Półwysep Samana
Esencja typowego wyobrażenia karaibów, półwysep słynący z wielu kilometrów piaszczystych plaż i wód lubianych przez pojawiające się tu dość często wieloryby.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Los Haitises
Piękny park narodowy z licznymi jaskiniami, podziemnymi rzekami i innymi atrakcjami typowymi dla obszarów krasowych.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Wahania temperatur w ciągu roku na Dominikanie są bardzo niewielkie. Termin wyjazdu powinno się uzależnić od ilości opadów, które nasilają się w okresie od maja do listopada i towarzyszy im bardzo dokuczliwa wysoka wilgotność powietrza. Najlepszy okres na odwiedziny Dominikany to miesiące od grudnia do kwietnia, trzeba jednak pamiętać, że północna część wyspy znajduje się pod ciągłym wpływem niosących duże opady deszczu pasatów.
Od obywateli polskich wjeżdżających na terytorium Dominikany nie wymaga się wizy wjazdowej. Przy wjeździe na Dominikanę należy wykupić na granicy kartę turystyczną (ok. 15 USD), która często jest już wliczona w cenę biletu lotniczego.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Nie są wymagane szczepienia ochronne. Występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Turystom z Europy zaleca się szczepienia przeciw żółtej febrze, tężcowi, dyfterytowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, zapaleniu opon mózgowych typu A i C. Turyści planujący dłuższy pobyt na Dominikanie powinni zaszczepić się przeciw durowi brzusznemu. Występuje też zagrożenie malarią i chorobami pasożytniczymi, głównie układu pokarmowego (filarioza, leiszmanioza, schistosomatoza) oraz wścieklizną.
Dominikana jest krajem bezpiecznym, zagrożenie przestępczością jest bardzo niewielkie.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)