Issyk- Kul
Drugie co do wielkości górskie jezioro świata, z pięknymi piaszczystymi i żwirowymi plażami, położonymi na wysokości 1608 m n.p.m.
wyślij zdjęcie
Pik- Lenina
Mierzący 7134 metry nad poziomem morza, podobno najłatwiejszy do zdobycia siedmiotysięcznik na świecie.
wyślij zdjęcie
Rezerwat Sary- Chelek
Rezerwat chroniący okolice pięknie położonego górskiego jeziora jeziora Sary- Chelek, którego lustro wody znajduje się na ponad 1800 metrach nad poziomem morza.
wyślij zdjęcie
Biszkek
Największe miasto i stolica Kirgistanu, uznana w rankingach za piąte najtańsze miasto całego świata.
wyślij zdjęcie
Święta Góra Sulaimana Too
Wpisana na listę UNESCO góra której pięć wierzchołków i zboczy kryje wiele skalnym komnat, świątyń i jaskiń, których ściany pokryte są dziesiątkami petroglifów.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
W Kirgistanie panuje typowy, kontynentalny klimat z mroźną zimą i długim upalnym latem. W związku z tym, najlepszy czas na odwiedziny tego kraju to pory przejściowe: wiosna (IV- V) i jesień (IX- X). Trzeba również pamiętać, że jedna trzecia terytorium Kirgistanu leży na wysokości powyżej 3000 m n.p.m., co znacząco wpływa na długość pór roku na terenach górzystych, oraz powoduje znaczące wahania temperatur między dniem a nocą.
Z dniem 1 lipca 2008 r. władze Kirgistanu wprowadziły wobec obywateli polskich obowiązek wizowy. Obywatele polscy mogą uzyskać wizę w placówkach dyplomatycznych Republiki Kirgiskiej i na międzynarodowym lotnisku Manas w Biszkeku. Nie istnieje możliwość uzyskania wizy na innych przejściach granicznych. Najbliższymi placówkami są Ambasady RK w Mińsku i Berlinie (brak Ambasady w Warszawie). Cena wizy uzależniona jest zarówno od jej rodzaju, jak i od miejsca aplikowania, dlatego szczegółowe informacje na ten temat najlepiej uzyskiwać bezpośrednio w placówkach Republiki Kirgistanu.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Nie ma obowiązku przedstawienia świadectwa szczepień, niemniej cudzoziemcy przybywający do Kirgistanu mogą być zapytani o zaświadczenie (najlepiej w języku rosyjskim, w ostateczności w angielskim) potwierdzające, że nie są nosicielami wirusa HIV. Służba zdrowia w Kirgistanie jest na niskim poziomie, warunki w placówkach medycznych nie są najlepsze. Brakuje podstawowych lekarstw i sprzętu medycznego. Dlatego w nagłych wypadkach, nawet w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia, uzyskanie odpowiedniej pomocy medycznej może okazać się niemożliwe.
Zagrożenie przestępczością nie jest większe niż w Polsce.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)