Torshavn
Założona przez wikingów stolica i największe miasto Wysp Owczych z wieloma ciekawymi drewnianymi zabytkami z XVII wieku.
wyślij zdjęcie
Kunoyarnakkur
Znajdujący się na północy archipelagu monumentalny przylądek uważany za najwyższy w Europie.
wyślij zdjęcie
Slættaratindur
Mierzący 882 m n.p.m. najwyższy szczyt Wysp Owczych, z którego, przy dobrej pogodzie, rozpościera się widok na cały archipelag.
wyślij zdjęcie
Kirkjubøur
Najciekawsze historyczne miejsce na Wyspach Owczych w którym można znaleźć kilka bezcennych zabytków z XIV wieku.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Położenie w strefie wpływów ciepłego prądu morskiego zapewnia Wyspom Owczym stosunkowo niewielkie wahania temperatur w ciągu roku. Oczywiście, ten archipelag najlepiej odwiedzać latem, również ze względu na długość dnia- w czerwcu słońce nie zachodzi przez prawie 20 godzin (jeśli widać je w ogóle przez chmury). Trzeba również pamiętać, że Wyspy Owcze to jedno z najbardziej deszczowych miejsc na Ziemi.
Wyspy Owcze to terytorium autonomiczne zależne od Danii. Wyspy Owcze nie są członkiem UE.
Dokumentem uprawniającym do wjazdu jest ważny paszport. Wiza nie jest wymagana. Maksymalny okres pobytu turystycznego wynosi 3 miesiące.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Prawo do opieki medycznej dla obywateli UE (na podstawie Rozporządzenia Rady nr 1408/71 z 14 lipca 1971 r.) nie obejmuje Wysp Owczych. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ nie ma tu zastosowania. Zalecane jest wykupienie stosownego ubezpieczenia osobowego, które obejmowałoby pokrycie kosztów leczenia, pobytu w szpitalu, transportu chorego do kraju itp. Zagrożenia sanitarno epidemiologiczne nie występują, nie ma obowiązku szczepień.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)