Paramaribo
Stolica kraju i dawne holenderskie miasto kolonialne, którego najpiękniejsza i najstarsza część pozostała w nienaruszonym stanie.
wyślij zdjęcie
Rezerwat Tafelberg
Niesamowity, wysoki na ponad 1000 metrów płaskowyż położony w sercu dżungli Surinamu.
wyślij zdjęcie
Rezerwat Środkowego Surinamu
Wpisany na listę UNESCO ogromny obszar chroniący ponad półtora miliona hektarów dżungli zamieszkanej przez tysiące zwierząt typowych dla regionu, takich jak jaguary, pancerniki olbrzymie, wydry olbrzymie, tapiry, leniwce czy rzadkie harpie.
wyślij zdjęcie
Galibi
Położony u ujścia rzeki Surinam rezerwat którego piaszczyste plaże, między lutym a sierpniem sa odwiedzane przez 4 różne gatunki żółwi morskich, przybywających tu by złożyć jaja.
wyślij zdjęcie
Paradise Island
Wyspa na jeziorze Borokondo przekształcona w „ekologiczne” luksusowe, piękne centrum turystyczne.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
W Surinamie jest gorąco i parno przez cały rok. Najlepiej odwiedzać ten kraj w czasie pory suchej, trwającej tutaj od sierpnia do listopada. Pada wówczas mało, jest słonecznie i nawet powietrze zawiera nieco mniej wilgoci niż zazwyczaj. Pora deszczowa jest bardzo intensywna, z niewielką przerwą w lutym i marcu. W głębi kraju może spaść w ciągu miesiąca tyle deszczu ile w Polsce przez cały rok.
Obywateli polskich przy wjeździe do Surinamu obowiązują wizy pobytowe i tranzytowe. Aby otrzymać wizę turystyczną, należy wypełnić formularz wizowy i dołączyć dwa zdjęcia. Jeśli podróżuje się w celu innym niż turystyczny, wymagane jest zaproszenie. Wizy nie można uzyskać na granicy. Można o nią aplikować w Ambasadzie Surinamu w Hadze lub w Konsulacie Generalnym Surinamu w Amsterdamie.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Zalecane są szczepienia przeciw żółtej febrze i żółtaczce oraz profilaktyka przeciw malarii i dengue, zwłaszcza na południu kraju. Występuje zagrożenie chorobami pasożytniczymi (lejszmanioza, filarioza, leptospiroza).
Zagrożenie przestępczością pospolitą, zwłaszcza w ośrodkach turystycznych.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)