Jezioro Tanganika
Najdłuższe i (prawie) najgłębsze jezioro świata, powstałe w ogromnym zagłębieniu rowu Afrykńskiego, słynące z setek gatunków ryb.
wyślij zdjęcie
Źródła Nilu
Jedno z bardziej wiarygodnych miejsc rzekomo będących źródłami najdłuższej rzeki Afryki.
wyślij zdjęcie
Bużumbura
Stolica Burundi, jedno z nielicznych miast świata w których można zobaczyć pozostałości niemieckiej zabudowy kolonialnej.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Rusizi
Przyjazny turystom park narodowy w którym można spotkać zwierzęta takie jak hipopotamy, czy rzadkie sitatungi.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Kibira
Park narodowy obejmujący ochroną największy w kraju las deszczowy, będący schronieniem dla dla wielu gatunków zwierząt, w tym szympansów.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
O przestrzennych zmianach klimatu w Burundi decyduje jedynie różnica w wysokości nad poziomem morza. W ciągu roku można wyróżnić dwie pory: suchą i deszczową. Najlepszym okresem na podróż do tego kraju jest pierwsza z nich, trwająca od czerwca do września. Pora deszczowa trwa od października do maja, nie jest jednak bardzo uciążliwa, zwłaszcza na wschodzie kraju, co jest spowodowane wyżynnym charakterem tych rejonów.
Obywatele państw, w których nie ma ambasady Burundi, mogą otrzymać wizę przekraczając granicę tego kraju. Należy pamiętać, że turyści mający wizę burundyjską mogą napotkać trudności przy wjeździe do Demokratycznej Republiki Konga.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Obowiązuje zaświadczenie o szczepieniu przeciw żółtej febrze (odnotowane w tzw. żółtej książeczce szczepień WHO - Światowej Organizacji Zdrowia). Ze względu na całoroczne zagrożenie malarią konieczna jest profilaktyka antymalaryczna. Zaleca się wykupienie przed przyjazdem międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego.
Burundi należy do krajów bardzo niebezpiecznych. Nadal panuje niestabilna sytuacja wewnętrzna.
Nie zaleca się szczególnie wyjazdów w przygraniczne okręgi graniczące z Ruandą i Demokratyczną Republiką Konga.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)