Beppu
Miasto słynące z różnokolorowych gorących źródeł i gejzerów.
wyślij zdjęcie
Yakushima
Punkt obowiązkowy dla miłośników przyrody: wpisana na listę UNESCO kraina którą porasta 1900 gatunków roślin, wśród których znajdują się cedry japońskie i relikt pierwotnego lasu wilgotnego ciepłej strefy umiarkowanej.
wyślij zdjęcie
Nara
Wpisany na listę UNESCO zespół zabytkowy świadczący o dawnej świetności tej niegdysiejszej stolicy Japonii, obejmujący wiele świątyń i ruiny wielkiego pałacu cesarskiego.
wyślij zdjęcie
Fuji
Najwyższa góra Japonii otoczona przez pięć jezior, dzięki czemu robi niesamowite wrażenie, zarówno obserwowana z dołu jak i zdobywana jedną z tras trekkingowych.
wyślij zdjęcie
Pałac Himeji
Najdoskonalsze osiągnięcie japońskiej architektury XVII wieku: 86 budowli z rozbudowanym systemem obronnym i pomysłowymi zabezpieczeniami.
wyślij zdjęcie
Alpy Japońskie
Sięgające ponad wysokość 3000 mnpm góry przypominające nie tylko z nazwy Alpy w Europie są wyjątkowo piękne i pozbawione dużego ruchu turystycznego, szczególnie w wyższych partiach, co będzie zapewne interesujące dla osób szukających szlaków, na których spotkać można tylko wytrawnych piechurów.
wyślij zdjęcie
Bambusowy las Sagano
Las Sagano znajduje się na przedmieściach Kyto w Japonii. Miejsce to jest szczególnie chronione również ze względu na dźwięki, jakie wydaje wiatr hulający wśród pustych w środku, strzelistych bambusowych pni.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
W Japonii można wyróżnić cztery wyraźne pory roku. Od początku marca, wraz z kwitnieniem kwiatów wiśni, od południa przychodzi wiosna, powoli ogarniając powierzchnię całego kraju. Właśnie późna wiosna, maj i początek czerwca, to najlepszy okres na odwiedziny Japonii. Temperatury są wówczas bardzo przyjemne a opady niewielkie. Częstsze deszcze zaczynają nawiedzać archipelag wraz z nadejściem upalnego i wilgotnego lata. Jedynie Hokkaido jest na tyle daleko wysunięta na północ, że temperatury i opady nie dają się tak we znaki. Jesień jest ciepła i deszczowa ale częste wiatry przepędzają letnią duchotę. Zima w większości kraju jest dość łagodna, jedynie wyspy najbardziej wysunięte na północ zostają zasypane śniegiem.
Nie ma zagrożeń sanitarno- epidemiologicznych w Japonii. Nie wymaga się zaświadczeń o szczepieniach od osób przyjeżdżających do Japonii. W zakresie usług medycznych panuje duża konkurencja, stąd różnice w ich cenach: koszt wizyty lekarskiej może wahać się od ok. 8 do 30 tys. JPY, doba pobytu w szpitalu kosztuje od 10 do 30 tys. JPY, plus kilka tys. JPY za wyrobienie specjalnej karty pacjenta.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
w Japonii jest drogo... mają piękne góry (70% kraju to właśnie góry, czego raczej się o Japonii nie mówi). Aglomeracje są bardzo ciekawym zjawiskiem, ale na dłuższą metę trochę męczące