Georgetown
Piękna, zbudowana w kolonialnym stylu stolica Gujany z kilkoma ciekawymi ogrodami botanicznymi.
wyślij zdjęcie
Wodospad Kaieteur
Jeden z efektowniejszych wodospadów świata, wysoki na ćwierć kilometra i szeroki na 100 metrów, dostępny jedynie dla najwytrwalszych.
wyślij zdjęcie
Orinduik Falls
Spektakularny zespół kilkunastometrowych kaskad na rzece Ireng.
wyślij zdjęcie
Rupununi Savanna
Magiczny region o niewiarygodnej bioróżnorodności: 1500 gatunków roślin, 400 gatunków ryb, 500 gatunków ptaków... i wiele innych.
wyślij zdjęcie
Iwokrama
Położone w sercu dżungli centrum konserwacji i rekultywacji lasu deszczowego.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Temperatura jest tu wysoka przez cały rok, podobnie jak wysokość opadów. Występują dwie pory deszczowe: wielka (IV- VIII) i mała (XII- I), a najlepszy okresem na odwiedziny Gujany to wrzesień i październik. W południowej części kraju widać już wyraźnie porę suchą trwającą tam od listopada do marca.
Obywateli polskich przy wjeździe do Gujany obowiązują wizy. Aby uzyskać wizę turystyczną, należy wypełnić dwa wnioski i dołączyć dwa zdjęcia paszportowe. Wniosek o wizę należy złożyć co najmniej 6 tygodni przed planowanym wjazdem do Gujany. Aplikować o wizę można w Ambasadzie Gujany w Brukseli (e-mail: embassy.guyana@skynet.be - pod tym adresem można uzyskać informacje, w jaki sposób dokonać opłat za wizę) bądź w Ambasadzie Gujany w Caracas.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Szczepienia przeciw żółtej febrze obowiązkowe w wypadku przyjazdu z wielu krajów Afryki i Ameryki Południowej (m.in. Wenezueli, Brazylii i Surinamu). Ponadto szczepienie to zalecane dla wszystkich turystów, w tym dzieci powyżej 9 miesiąca życia. Inne zalecane szczepienia - przeciw żółtaczce, durowi brzusznemu i tężcowi. Dość wysokie zagrożenie przestępczością (kradzieże, napady z bronią w ręku, włamania, zabójstwa). Należy unikać poruszania się po zmroku i zachować szczególną ostrożność w dużych skupiskach ludzkich (np. centrum Georgetown).
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)