Sagarmatha
Esencja Tybetu: park narodowy zamieszkany przez pantery śnieżne i pandy małe, otoczony najwyższymi himalajskimi szczytami, lodowcami i dolinami.
wyślij zdjęcie
Katmandu
Niesamowicie barwna i ciekawa stolica Nepalu z mnóstwem atrakcji: dzielnicą buddyjską, targową, Świątynią Małp i wieloma innymi.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Czitwan
Ostatnie dziewicze tereny regionu „Taraj”, zamieszkane przez wiele ginących gatunków, w tym nosorożca azjatyckiego i tygrysa bengalskiego.
wyślij zdjęcie
Lumbini
Wpisane na listę UNESCO miejsce narodzin Siddharty Gautamy, czyli Buddy.
wyślij zdjęcie
Mount Everest
Góra której przedstawiać nie trzeba- najwyższa, najsłynniejsza, budząca swoją popularnością najwięcej kontrowersji.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Podróż do Nepalu powinno uzależnić się od ilości opadów deszczu. Największe są one w okresie od czerwca do września, kiedy dociera tu monsun, jednak w osłoniętych dolinach u stóp Tybetu opady również wtedy są niewielkie. Porę monsunową poprzedzają trudne do zniesienia upały. Od października do marca jest bardzo słonecznie a temperatury są umiarkowane. Jest to najlepszy okres na odwiedziny Nepalu.
Obywateli RP obejmuje obowiązek wizowy. Wizę można uzyskać w Ambasadzie Nepalu (najbliższa znajduje się w Berlinie) jak również na lotnisku w Katmandu oraz w niektórych punktach granicznych.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Nosiciele wirusa HIV mają zakaz wjazdu na terytorium Nepalu. Nie ma obowiązku szczepień ochronnych, jednak zalecane jest wcześniejsze zaszczepienie się przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzka stacją sanitarno - epidemiologiczną.
Sytuacja wewnętrzna w Nepalu pozostaje napięta, chociaż od kilku lat ulega ciągłej poprawie.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Super kraj, świetni ludzie
10 za góry! i za przystępne ceny ;)