Baku
Stolica Azerbejdżanu, wybudowana przez architektów polskiego pochodzenia, wygodna i doskonale zagospodarowana przez „baronów” naftowych.
wyślij zdjęcie
Quobustan
Trzy płaskowyże z wyrastającymi z półpustynnych terenów głazami pokrytymi sześcioma tysiącami rytów skalnych liczących sobie nawet 4000 lat.
wyślij zdjęcie
Wulkany błotne
Powstające z zaschniętego błota i popiołu wzgórza, tworzące niepowtarzalny księżycowy krajobraz.
wyślij zdjęcie
Xinaliq
Odcięta od świata przez 2000 lat wioska, dziś urzeka wyjątkowym klimatem i zadziwia niespotykanym nigdzie indziej na świecie językiem mieszkańców.
wyślij zdjęcie
Surachany
Miasteczko nieopodal Baku w którym znajduje sie świątynia Ateszgiach, będąca niegdyś celem pielgrzymek zoroastrian (czcicieli ognia) z Kaukazu, Persji, Samarkandy i Indii.
wyślij zdjęcie
Nachiczewan
Jedna z najstarszych osad na Kaukazie, pełna miejsc kultu wielu religii: od czcicieli ognia po hinduizm.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Zimą, łańcuch Kaukazu osłania kraj przed masami powietrza polarnego. We wschodniej, nie chronionej przez góry części kraju często wieją naprzemiennie zimne wiatry bora i ciepłe feny potrafiące w ciągu kilku godzin zmienić temperaturę powietrza o kilkanaście stopni. Wiosna jest ciepła ale deszczowa, zwłaszcza w górskiej części kraju.
Lato jest bardzo upalne i suche a z północy wieje regularnie wiatr niosący masy pyłu nad półwysep Apszeroński. Najbardziej sprzyjające podróżom po Azerbejdżanie są pory przejściowe: od końca kwietnia do końca czerwca a potem wrzesień i październik.
Obywatele Polski udający się do Azerbejdżanu muszą wyrobić wizę w ambasadzie Republiki Azerbejdżanu w Warszawie lub w dowolnej innej placówce tego kraju.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Przejście graniczne z Rosją jest nadal zamknięte dla obywateli UE. Z uwagi na nie uregulowany konflikt wokół Górskiego Karabachu zamknięta jest granica Azerbejdżanu z Armenią.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)