Aszchabad
Stolica Turkmenistanu oferująca wiele atrakcji, wśród których znajdą się np. Muzeum Narodowe, muzeum trzęsień ziemi, czy bajkowy Park Niepodległości.
wyślij zdjęcie
Kunia- Urgencz
Położone w północno- zachodnim Turkmenistanie starożytne miasto, będące niegdyś jednym z najważniejszych miejsc w Imperium Achemenidów.
wyślij zdjęcie
Pustynia Karakum
Zajmująca większą część kraju najgorętsza azjatycka pustynia, zamieszkana przez kultywujące tradycje ludy, słynące z gościnności i rękodzieł.
wyślij zdjęcie
Rezerwat Kugitang
Najpiękniejszy rezerwat w Turkmenistanie, obejmujący obszar kilku wspaniałych dolin, kanionów i niebosiężnych szczytów.
wyślij zdjęcie
Nisa
Miasto będące w starożytności ważnym ośrodkiem handlowym i komunikacyjnym, z wpisaną na listę UNESCO twierdzą, zbudowaną prawie dwa tysiące lat temu.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Turkmenistan najlepiej odwiedzać w porach przejściowych: wiosną i jesienią. Dzięki temu można uniknąć chłodnej, wietrznej zimy i niesamowicie upalnego lata, w czasie którego temperatury mogą sięgać nawet 50 stopni. Właśnie tak surowy klimat spowodował, że dużą część tego kraju zajmują pustynie i półpustynie. Wiosną i jesienią temperatury powinny przypominać niezbyt upalne polskie lato, również pod względem ilości opadów.
Wizy wydawane są - na podstawie zaproszenia od osoby fizycznej lub prawnej poświadczonego przez Urząd Migracyjny Turkmenistanu - przez konsulaty i wydziały konsularne ambasad Turkmenistanu, np. w Kijowie, w Moskwie, w Berlinie, w Mińsku. Można również otrzymać wizę turkmeńską na lotnisku w Aszchabadzie lub w porcie w Turkmenbaszy, co wiąże się z dodatkową opłatą i musi być uwzględnione w zaproszeniu.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Nie ma obowiązkowych szczepień. Opieka medyczna jest na niskim poziomie i trudno dostępna poza dużymi miastami.
Zagrożenie przestępczością jest umiarkowane. Turyści (jest ich bardzo mało) najczęściej stają się ofiarami jedynie pospolitych kradzieży.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)