Twyfelfontein
Miejsce wpisane na listę UNESCO, w którym można zobaczyć liczące dwa tysiące lat rysunki naskalne dokumentujące dawne życie ludów południowej Afryki.
wyślij zdjęcie
Swakopmund
Jedno z piękniejszych postkolonialnych miasteczek w którym na każdym kroku można natknąć się na pamiątki z czasów niemieckiego panowania.
wyślij zdjęcie
Kaokoland
Kraina będąca ojczyzną dla jednego z ciekawszych plemion Afryki, ludu Himba.
wyślij zdjęcie
Fish River Canyon
Ogromny kanion w którym znajduje się liczący 160 kilometrów szlak trekkingowy, trudny i dziki ale pozwalający obcować sam na sam z dziką namibijską przyrodą.
wyślij zdjęcie
Namib Naukluft Park
Najlepszy dowód na to, że pustynia to nie nudne pustkowie: park narodowy wielkości Słowacji w którym znajdziemy największe na świecie wydmy, Martwą Dolinę oraz rzadkie gatunki zwierząt i roślin.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
W Namibii jest ciepło cały rok a w pierwszych 3- 4 miesiącach roku nawet gorąco. Jest to też okres największych i w zasadzie praktycznie jedynych większych opadów, zwłaszcza na wyżej położonych terenach w głębi kraju. Namibię najlepiej odwiedzać w czasie pory suchej, między kwietniem a październikiem, jednak czerwiec, lipiec i sierpień to szczyt sezonu turystycznego.
Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (najbliższe: Berlin, Paryż Londyn) lub w RPA.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Występują zagrożenia epidemiologiczne AIDS, malarią (w północnej części kraju), zdarzają się lokalne ogniska występowania cholery. Służba zdrowia jest stosunkowo dobrze rozwinięta, głównie w stolicy kraju. Istnieje sprawna sieć pogotowia lotniczego np. SOS Intrernational, Medrescue. Koszty opieki medycznej są porównywalne z kosztami w RPA, ale dostęp do niej, zwłaszcza w głębi kraju, jest znacznie trudniejszy.
Namibia jest krajem bezpiecznym chociaż sporadycznie zdarzają się napady rabunkowe na drogach i kradzieże.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)