Tanna Jasur
Jedna z większych atrakcji turystycznych kraju: niewysoki, łatwo dostępny wulkan, wyrzucający z siebie lawę i popiół praktycznie przez cały rok.
wyślij zdjęcie
Muzeum Narodowe i Centrum Kultury Vanuatu
Skarbnica wiedzy o historii mieszkańców poszczególnych wysp Vanuatu, którzy nawet dziś, w dobie globalizacji, wciąż władają 113 różnymi językami.
wyślij zdjęcie
Pentecost
Niewielka wyspa, której mieszkańcy zasłynęli na całym świecie, od kiedy ich ludowy rytuał, odbywający się każdej niedzieli kwietnia, maja i czerwca, stał się inspiracją do wynalezienia skoków na bungee.
wyślij zdjęcie
Malekula
Druga co do wielkości wyspa na której znajduje się kilka wytyczonych szlaków trekkingowych, biegnących wśród wiecznie zielonych lasów i cichych tubylczych wiosek.
wyślij zdjęcie
Posiadłość Wodza Mata
Miejsca związane z życiem i śmiercią Cheifa Roimaty, ostatniego wielkiego władcy Vanuatu, który zasłynął w regionie wytrwałością i konsekwencją w swoich, zawsze moralnych i pokojowych, działaniach.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Vanuatu najlepiej odwiedzać w między kwietniem a listopadem. Deszcze padają wówczas trochę rzadziej i krócej, chociaż zbyt odważne byłoby nazwanie tej pory suchą. Jest to również okres odrobinę mniejszych upałów, które w czasie pory deszczowej, w połączeniu z wysoką wilgotnością powietrza, potrafią być bardzo dokuczliwe.
W przypadku pobytu turystycznego do 30 dni wiza nie jest wymagana. Wizy turystyczne i biznesowe na okres do 3 miesięcy wydawane są przy wjeździe.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Szczepienia nie są obowiązkowe. Występuje podwyższone ryzyko infekcji chorobami zakaźnymi, malaria oraz sezonowo zwiększone ryzyko chorób przenoszonych przez komary. Opieka zdrowotna jest dostępna jedynie w podstawowym zakresie. W poważniejszych przypadkach konieczne jest leczenie w Australii lub w Nowej Zelandii.
W 2008 r. odnotowano znaczny wzrost przestępczości pospolitej wobec cudzoziemców (kradzieże, rozboje) - nie należy nosić przy sobie większej gotówki ani przedmiotów wartościowych. Należy również unikać publicznych zgromadzeń
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)