Jeddah
Miasto nad morzem czerwonym ze wspaniałymi zdobionymi drewnianymi balkonami w starej części miasta.
wyślij zdjęcie
Madain Saleh
Miasto skalne z ponad setką grobowców oraz unikatowymi studniami będące jedynym w Arabii Saudyjskiej obiektem wpisanym na listę UNESCO.
wyślij zdjęcie
Ar- Rijad
Supernowoczesna metropolia pełna drapaczy chmur ale i zabytkowych budynków w starej części miasta.
wyślij zdjęcie
Najran
Miasto niedaleko granicy z Jemenem, słynące z wykopalisk archeologicznych i rysunków naskalnych.
wyślij zdjęcie
Wyspy Fasaran
Archipelag kilku wysp leżących na Morzu Czerwonym, niegdyś słynący z występowania wymarłej już gazeli arabskiej, obecnie popularny wśród ornitologów, którzy podglądają tu migrujące ptaki.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
W tym olbrzymim, pustynnym kraju klimat jest gorący i skrajnie suchy. Istotne różnice w temperaturach powietrza występują tylko na terenach położonych na wyżynach i w górach. Wysoka wilgotność powietrza na wybrzeżach sprawia, że upał jest wyjątkowo dokuczliwy. Najmniej parne miesiące to grudzień , styczeń i luty. Na obszarach górskich i płaskowyżu zajmującym zachodnią i środkową część kraju powietrze staje się mniej wilgotne ale dobowe wahania temperatur mogą sięgać 25 stopni.
Obywatele RP są obowiązani do uzyskania wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu, której wyrobienie możliwe jest tylko w ambasadzie Arabii Saudyjskiej w Warszawie. W skrajnych przypadkach procedura uzyskania wizy może trwać do kilku miesięcy. Wydawane są wizy: biznesowe, odwiedzinowe (dla najbliższych krewnych), tranzytowe oraz religijne. Wizy turystyczne wydawane są jedynie członkom zorganizowanych i wcześniej zaakceptowanych grup realizujących ściśle ustalony program. Planując podróż do Arabii Saudyjskiej, należy uwzględnić, iż pieczątka izraelska w paszporcie może uniemożliwić uzyskanie wizy bądź przekroczenie granicy.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Przepisy celna są bardzo restrykcyjne. Ściśle egzekwowany jest zakaz wwozu broni i narkotyków oraz czegokolwiek, co mogłoby zostać uznane za sprzeczne z zasadami islamu. Zakaz obejmuje publikacje i dewocjonalia inne niż islamskie, wieprzowinę i jej przetwory, alkohol oraz pornografię - wszystko w bardzo szerokim rozumieniu.
Wwóz i posiadanie narkotyków oraz jakikolwiek kontakt z nimi są traktowane jak zbrodnia i podlegają karze śmierci. Bardzo surowo, łącznie z długoletnim więzieniem, karane jest posiadanie, produkowanie i spożywanie alkoholu.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)