Park Narodowy Semien
Jeden z bardziej malowniczych obszarów na świecie, z postrzępionymi szczytami, dolinami i wąwozami osiągającymi nawet 1500 metrów głębokości.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Lalibela
Najważniejsze dla Chrześcijan miejsce w Etiopii, 11 wykutych w litej skale kościołów, mających tworzyć „nową Jerozolimę”.
wyślij zdjęcie
Adis- Abeba
Stolica Etiopii, jedno z niewielu afrykańskich miast, które powstało w czysto afrykańskim stylu, bez naleciałości kolonialnych.
wyślij zdjęcie
Jezioro Tana
Największe jezioro w kraju, z grobowcami cesarzy Etiopii zbudowanymi na licznych wyspach.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Abyata- Shala
Park Narodowy z cudownymi krajobrazami sawann, zamieszkany przez wiele gatunków zwierząt, z których na szczególną uwagę zasługują pelikany olbrzymie, strusie i antylopy.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
W Etiopii powinien panować typowy klimat zwrotnikowy, jednak bardzo urozmaicona rzeźba kraju powoduje, że to wysokość nad poziomem morza ma największy wpływ na temperatury. Do Etiopii najlepiej jechać w miesiącach od listopada do lutego. Jest wówczas wprawdzie parę stopni cieplej, niż w najchłodniejszym (lipiec- wrzesień) okresie, lecz nie będą dokuczać gwałtowne opady, w które obfituje okres od maja do września.
Obywatele polscy udający się do Etiopii muszą posiadać wizę. Wiza turystyczna dla polskich obywateli wydawana jest na lotnisku w Addis Abebie. Wiza turystyczna uzyskana na lotnisku jest jednokrotna i ważna przez 30 dni.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Zaleca się posiadanie międzynarodowej książeczki szczepień z ważnym szczepieniem przeciw żółtej febrze. Choroba ta występuje na terenach niżej położonych, a ponadto jest to szczepienie obowiązkowe przy podróżach z Etiopii do krajów sąsiednich. Zaleca się także dokonanie szczepień przeciw żółtaczce typu A i B, tężcowi, tyfusowi, zapaleniu opon mózgowych i wściekliźnie. Na terenach położonych poniżej 2000 m n.p.m. występuje zagrożenie malarią. Z uwagi na stosunkowo częste występowanie szczególnie niebezpiecznej odmiany malarii - mózgowej - należy zachować szczególną ostrożność na terenach malarycznych i stosować profilaktykę.
Etiopia jest uważana za kraj stosunkowo bezpieczny. Ciężkie przestępstwa przeciw turystom zdarzają się rzadko. Należy zachować środki ostrożności w miejscach publicznych (m.in. na największym targu Addis Abeby - Merkato czy w dzielnicy Piazza) ze względu na kradzieże kieszonkowe.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)