Wyspa Failaka
Położona 20 kilometrów od wybrzeży Kuwejtu wyspa z wieloma stanowiskami archeologicznymi, gdzie znajdowane są przedmioty wyrabiane dawniej przez greckich mieszkańców przybyłych z Europy.
wyślij zdjęcie
Stara część Kuwait City
Labirynt wąskich uliczek w starej części miasta, gdzie można kupić dosłownie wszystko: od koziego łba po podrobione sportowe buty.
wyślij zdjęcie
Pola golfowe
Jedna z największych atrakcji kraju- dziesiątki doskonałych pól golfowych.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Wprawdzie Kuwejt leży w strefie klimatu zwrotnikowego, to zimą może tam być zaskakująco chłodno, zwłaszcza nocami w głębi lądu, gdzie może dochodzić do przymrozków. Są to jednak przypadki skrajne i bardzo rzadkie. Lato nie sprawia takich niespodzianek, opady praktycznie nie występują a temperatury sięgające prawie 50 stopni nie są niczym dziwnym. Jeśli ktoś nie lubi upałów, burz piaskowych i wszechobecnego suchego pyłu, powinien odwiedzić Kuwejt w miesiącach zimowych: od listopada do kwietnia.
Obywatele polscy podlegają obowiązkowi wizowemu. O wizę można się ubiegać w Ambasadzie Kuwejtu w Warszawie. Obywatele polscy mogą również otrzymać wizę w celu turystycznym na okres do 3 miesięcy na lotnisku w Kuwejcie, bez uprzednich formalności. Do uzyskania jej niezbędny jest paszport, ważny co najmniej 6 miesięcy. Opłata za wystawienie wizy wynosi 6 KWD (21 USD lub 16 EUR).
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Nie ma szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. W Kuwejcie nie są wymagane szczepienia ochronne. Wizyta u specjalisty w prywatnej klinice kosztuje od 10 do 15 KWD (ok. 35-50 USD). W zależności od rodzaju schorzenia koszt całodobowego pobytu w szpitalu prywatnym wynosi od 58 do 145 KWD (ok. 200-500 USD). Podstawowe lekarstwa są dostępne bez recepty.
W Kuwejcie zagrożenie przestępczością pospolitą jest znikome. Ze względu na muzułmańskie normy religijne i obyczajowe zaleca się odpowiedni strój w miejscach publicznych. Dotyczy to zwłaszcza kobiet - nie powinny nosić zbyt krótkich sukienek, szortów czy ubrań z dużym dekoltem. W okresie miesięcznego postu ramadanu nie wolno w miejscach publicznych (od wschodu do zachodu słońca) spożywać jedzenia, pić napojów ani palić tytoniu. Nie należy także samodzielnie, bez przewodnika, wchodzić do meczetów i muzułmańskich domów modlitwy.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)