Tunis
Stolica Tunezji, ze starą częścią miasta (mediną) wpisaną na listę UNESCO, w której znajduje się ponad 700 pałaców, meczetów, mauzoleów, fontann... itd.
wyślij zdjęcie
Susa
Dawniej, ważny port handlowy i wojskowy, z pięknym sakralno- militarnym meczetem Bu Flat i starą częścią miasta na liście UNESCO.
wyślij zdjęcie
Al- Dżamm
Miasteczko znane przede wszystkim z największego w Afryce północnej amfiteatru, mogącego niegdyś pomieścić 35 tysięcy widzów.
wyślij zdjęcie
Tauzar
Miasto na południu Tunezji, zachwycające wyjątkową mediną, lasem palmowym i ciekawym muzeum historycznym.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Aszkal
Raj dla ornitologów oraz wszystkich innych pragnących na własne oczy przekonać się, gdzie między innymi przylatują setki tysięcy ptaków, odlatujących na zimę „do Afryki”.
wyślij zdjęcie
Dżerba
Wyspa na Morzu Śródziemnym z wieloma zabytkami z czasów Imperium Osmańskiego i luksusowymi kurortami turystycznymi na wschodnim wybrzeżu.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
Ci, którzy chcą odwiedzić Tunezję aby odpocząć na piaszczystych plażach, powinni udać się tam między majem a październikiem. Jest to najcieplejsza pora roku i jedyny okres kiedy temperatura wody przekracza 20 stopni. Również deszcz nie powinien wtedy przeszkadzać przebywającym na wybrzeżu, ponieważ pada tam głównie zimą. W głębi kraju sytuacja wygląda podobnie, a ponieważ im dalej od wybrzeża tym bardziej gorąco i sucho, turyści chcący zwiedzać tę część Tunezji powinni unikać miesięcy letnich.
Obywatele polscy udający się do Tunezji są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. Paszport powinien być ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
W Tunezji nie występuje zagrożenie epidemiologiczne, nie ma więc obowiązku szczepień przedwyjazdowych. Wskazane są jednak szczepienia przeciw polio i tężcowi. Należy się również zaopatrzyć w lekarstwa na wypadek ewentualnych dolegliwości przewodu pokarmowego związanych ze zmianą diety i wody.
Wszelkie zamieszki związana z „Rewolucją kaktusową” ustały. MSZ odradza jednak podróżowania do większych miast oraz eskapad w centralne i południowe regiony Tunezji nie tylko ze względu na niestabilną sytuację samego państwa, ale także z uwagi na napływ uchodźców z Libii i występującej klęski humanitarnej. Na terenie całego kraju należy unikać demonstracji i tłumnych zgromadzeń.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)