Las w Gir
Jedyny Park Narodowy w którym można spotkać ostatnie żyjące na wolności lwy azjatyckie.
wyślij zdjęcie
Leh
Malowniczo położona stolica regionu Ladakh będąca doskonałą bazą wypadową dla wypraw w Himalaje.
wyślij zdjęcie
Tadż Mahal
Najdoskonalszy skarb kultury muzułmańskiej w Indiach, wpisane na listę UNESCO monumentalne
mauzoleum grobowe z białego marmuru.
wyślij zdjęcie
Park Narodowy Kaziranga
Jeden z ostatnich niezakłóconych przez człowieka obszarów północnych Indii, park narodowy zamieszkany przez największą populację zagrożonych wyginięciem nosorożców indyjskich, tygrysy, słonie i setki innych zwierząt.
wyślij zdjęcie
Varanasi
również znane jako Kashi albo Benaras jest stolicą kulturalną Indii, przez którą przepływa święta rzeka Ganges. Tutaj życie i śmierć łączą się w jedno.
wyślij zdjęcie
Kajuraho
wspaniałe, średniowieczne świątynie z X i XI wieku, słynące z bogatych zdobień, rzeźb pokrywających całe budowle od środka i na zewnątrz w dużej mierze o charakterze erotycznym. Świątynie Khajuraho znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
wyślij zdjęcie
Chand Baori
Niesamowita, głęboka na 30 metrów studnia dostępna z powierzchni dzięki 3500 skalnych stopni.
wyślij zdjęcie
Masz propozycję innej, ciekawej atrakcji tego kraju? Prześlij ją do nas za pomocą formularza:
Zgłoś atrakcję
W Indiach można napotkać trzy dość wyraźne pory roku. Najsłynniejsza z nich i zarazem najmniej odpowiednia na odwiedziny kraju, monsunowa, zaczyna się zwykle pod koniec maja. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszędzie pada równie mocno- do górskich obszarów Ladakhu monsun nie dociera wcale, a w północno- zachodniej części kraju pora deszczowa jest wyraźnie słabsza i krótsza. Jednak, zdecydowana większość obszaru Indii znajduje się w zasięgu monsunowych deszczów, które nasilają się aż do lipca i sierpnia, kiedy to w niektórych miejscach może spaść w ciągu dwóch miesięcy nawet 5000 mm wody na metr kwadratowy! ( Czerapuńdżi w północno- wschodniej części Indii jest najbardziej mokrym miejscem na Ziemi ). Deszcze ustają między wrześniem a październikiem. Mniej więcej w połowie listopada zaczyna się zima, która jest zdecydowanie najlepszym okresem na odwiedziny Indii- temperatury są wówczas nieco niższe, a opady niewielkie. W marcu- kwietniu zaczyna się indyjskie lato, bardzo suche i upalne, w czasie którego z nadzieją wyczekuje się nadejścia monsunowych deszczów.
Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym. W sprawie bliższych szczegółów dotyczących procedury ubiegania się o wizę oraz wymaganych dokumentów, należy kontaktować się z przedstawicielstwem dyplomatycznym Republiki Indii.
Istnieje bezwzględny zakaz korzystania z satelitarnej łączności telefonicznej. Za łamanie zakazu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, grzywna oraz przepadek sprzętu telekomunikacyjnego.
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Nie występują szczególne zagrożenia epidemiami, choć należy się liczyć ze wzrostem zachorowań na malarię i dengę w okresie bezpośrednio po monsunie. Nie są wymagane żadne szczepienia. Zaleca się szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi.
Poza podróżowaniem po głównych szlakach prowadzących do punktów kontroli granicznej, należy unikać podróżowania w pobliżu granicy z Pakistanem. W niektórych regionach z uwagi na ukształtowanie terenu brak jest widocznego oznakowania granicy państwowej, co może prowadzić do nieświadomego, nielegalnego przekroczenia granicy pomiędzy dwoma państwami.
Szczególnie uważać należy na kradzieże kieszonkowe w miejscach tłumnie odwiedzanych przez turystów. Problemem są też nieuczciwi sprzedawcy, rikszarze i taksówkarze, szczególnie na lotniskach (zaleca się korzystanie na lotniskach wyłącznie z przedpłacanych taksówek, a w przypadku korzystania z taksówek i ryksz przy poruszaniu się po mieście ustalanie przed rozpoczęciem podróży opłaty za przejazd i waluty płatności).
(źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych)
Indie można pokochać albo znienawidzić - ale tam TRZEBA POJECHAĆ i zobaczyć ten hard core ;)