Jastrzębie- Zdrój

Ocen: 0
Ocena atrakcji:
0 / 10
Zobacz aktualny ranking ”woj. śląskie”
Zobacz aktualny ranking ”Miasta od 10 do 100 tys. mieszk.”
Zobacz aktualny ranking ”MIASTA”
Widziałem/am tę atrakcję - moja ocena to:
0 / 10
Opis atrakcji

Atrakcjami turystycznymi miasta są m.in. Park Zdrojowy, klasycystyczny pałac w dzielnicy Borynia oraz zabytkowe kościoły, takie jak kościół pw. św. Katarzyny oraz kościół pw. Wszystkich Świętych. W mieście działają Izba Regionalna oraz Galeria Historii Miasta pełniące funkcje muzeum. Przez Jastrzębie-Zdrój przebiegają liczne ścieżki rowerowe oraz szlaki turystyczne (czerwony, czarny, żółty i niebieski). Przy KWK Zofiówka znajduje się pomnik Solidarności, wybudowany na pamiątkę wydarzeń z 1980 roku na terenie kopalni "Manifest lipcowy".

Do najciekawszych zabytków Jastrzębia- Zdroju należy Kościół świętych Barbary i Józefa, drewniany obiekt sakralny zbudowany w pierwszej połowie XVII w. w Jedłowniku. Kościół obecnie znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie został przewieziony z Jedłownika w latach 70. XX wieku. Kościół znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego w pętli rybnickiej.

Świątynia była gruntownie przebudowana w 1888 roku. W budynku znajdują się m.in. barokowe rzeźby Chrystusa Ukrzyżowanego, Matki Boskiej oraz św. Jana Ewangelisty, chór muzyczny z XIX w., barokowy ołtarz główny, a także ambona z wizerunkami czterech ewangelistów. Dawniej, w kościele znajdowały się jeszcze dwa ołtarze – barokowy i renesansowy, które zostały usunięte. Obecnie w kościele mieści się parafia pw. św. Barbary i Józefa. 

źródło: wikipedia.pl
Galeria atrakcji

Posiadasz ciekawe zdjęcia, którymi chciałbyś się podzielić z użytkownikami? Wyślij zdjęcie

Warto zobaczyć także

Wybierz atrakcję wg regionu

Polub nas na Facebooku