Świdnica

Ocen: 3
Ocena atrakcji:
10.00 / 10
1. miejsce w województwie dolnośląskie
1. miejsce w rankingu "Miasta od 10 do 100 tys. mieszk."
1. miejsce w rankingu "MIASTA"
Atrakcję zgłosił/a: a_gie
Widziałem/am tę atrakcję - moja ocena to:
0 / 10
Opis atrakcji

Świdnica nazywana jest czasami "małym Krakowem" i na to miano całkowicie sobie zasłużyła. Gwarno tu i radośnie przez cały rok, a i mieszkańcy należą do najbardziej niezwykłych. Niegdyś w Świdnicy żyła i pracowała kobieta, która dała imię jednemu z kraterów na Wenus, a także Czerwony Baron, najsłynniejszy lotnik z czasów I wojny światowej.

Niemal obok siebie stoją dwie wyjątkowe świątynie: zbudowany z drewna, właściwie "na chwilę" protestancki Kościół Pokoju i monumentalna Katedra p.w. świętych Stanisława i Wacława z jedną z najwyższych wież w Polsce. Wizyta w Świdnicy jest więc obowiązkiem w czasie podróży po Dolnym Śląsku.

Kto raz zatrzyma się w Świdnicy, zostanie uwiedziony jej magicznym klimatem. Jeżeli wyprawy w czasie są rzeczywiście możliwe, to chyba zostały wymyślone właśnie tutaj. Urocze, zabytkowe centrum należy do najcenniejszych kompleksów staromiejskich na całym Śląsku. Już w XIV wieku Świdnica była największym po Wrocłąwiu miastem śląskim. Słynęła z wyrobu sukna i znakomitego piwa, zaś "Piwnice świdnickie" powstawały m.in. w Pradze, w Krakowie, Pizie i oczywiście we Wrocławiu.

Pozostałością późniejszych, kupieckich czasów są bogato zdobione kamienice. Gdzieniegdzie zaś, jako wspomnienie najstarszej historii, prześwitują ciągle pozostałości dawnch fortyfikacji.

www.citywalk.info

Galeria atrakcji

Posiadasz ciekawe zdjęcia, którymi chciałbyś się podzielić z użytkownikami? Wyślij zdjęcie

Warto zobaczyć także

Wybierz atrakcję wg regionu

Polub nas na Facebooku