W Radomiu znajduje się kilka interesujących zabytków. Jednym z nich jest Kościół Świętego Wacława, wzniesiony pierwotnie z palonej cegły jako kościół parafialny dla parafii staroradomskiej. Zastąpił w tej funkcji dawniejszy Kościół św. Piotra. W kościele mogło się pomieścić około 800 wiernych. W pobliżu głównego gmachu znajdowała się drewniana dzwonnica z sygnaturką, mieszcząca trzy dzwony. Na terenie przykościelnym znajdował się cmentarz. Przy kościele funkcjonowała, przynajmniej w latach 1688-1747 szkółka parafialna. Kościół w swej historii padał wielokrotnie ofiarą kradzieży.
Warto odwiedzić również Kościół i Klasztor oo. Bernardynów. Ten zespół kościelny został ufundowany w roku 1468 przez króla Kazimierza Jagiellończyka wspólnie ze starostą radomskim, Dominikiem z Kazanowa. Całkowicie wymurowany do roku 1507. W skład zespołu wchodzi kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i klasztor z unikalną kuchnią klasztorną.
Jednym z popularniejszych parków Radomia jest Stary Ogród, pierwszy publiczny park w mieście założony w 1820 r. na gruntach należących niegdyś do nieistniejącego już kościoła szpitalnego św. Ducha nad rzeką Mleczną. Jeden z pierwszych ogrodów publicznych w Królestwie Kongresowym. Strukturę parku wytyczono w promienistym układzie barokowym. Początkowo park nosił nazwę Ogrodu Spacerowego. Był najmodniejszym miejscem spacerów, zabaw i imprez sportowych, gdzie w latach 1885 i 1899 odbywały się wystawy rolno-przemysłowe. Później, po założeniu w połowie XIX w. Nowego Ogrodu (dzisiejszy Park Kościuszki), zaczęto go zwać Starym Ogrodem.
źródło: wikipedia.pl