Rajskie Semuc Champey
Zapraszamy na relację z gwatemalskiego Semuc Champey- jednego z niewielu miejsc, które może godnie nosić etykietkę "raju na ziemi"!
 
Nie znasz życia, jeśli nie jechałeś chicken-busem!
Jaka hierarchia panuje na gwatemalskich drogach? Jak radzą sobie na nich stare, szkolne autobusy? Jak wygląda praca konduktora w takich pojazdach? Co naprawdę znaczy tłok? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w opowieści prosto z kolorowych chicken busów! :)
 
Wszystko co chcielibyście wiedzieć o 10 najpiękniejszych wodospadach świata, ale baliście się zapytać
Jak wyglądały słynne wodospady Iguaçu 90 lat temu? Jaki widok rozpościera się znad najwyższego wodospadu świata, Salto Angel? Co to jest Devil’s Pool i czemu potrzeba tyle odwagi, żeby wejść do niego pierwszy raz? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na naszej liście najbardziej niesamowitych wodospadów świata, okraszonej garścią wyjątkowych informacji… i pięknych zdjęć!
 
10 najpiekniejszych i najbardziej wyjątkowych plaż świata
Zima uderzyła z całą swoją mocą, pięknem i wdziękiem. Dla tych, którzy nie mogą się z tym pogodzić i myślami tęsknie powracają do minionych letnich miesięcy przygotowaliśmy listę 10 najciekawszych i najpiękniejszych plaż świata- bo przecież najlepszym sposobem na taką aurę jest planować wakacje już teraz!
 
Szlakiem kolorowych gór
Islandzki szlak trekkingowy „Laugavegurinn” uchodzi za jedną z najbardziej malowniczych tras świata. Czy faktycznie zasługuje na tak zaszczytne miano? Byliśmy, sprawdziliśmy i… mamy już wyrobione swoje zdanie. Zobaczcie sami i oceńcie!
 
Cudy Yosemite
Cudy Yosemite (2013-06-28)
Kto jak kto, ale mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie powinni narzekać na nudę podczas wakacji. W szczególności ci miłujący przyrodę- do wyboru mają 59 parków narodowych i setki innych mniejszych rangą obszarów chronionych. Oczywiście, jednogłośny wybór najładniejszego z tych miejsc jest niemożliwy, jednak, Park Narodowy Yosemite z pewnością znalazłby się w czołówce. Zapraszamy na krótki pokaz slajdów z tej cudownej doliny!
 
Moskiewskie Metro
Moskiewskie Metro (2013-06-27)
Moskiewskie metro należy do największych na świecie. Niektóre spośród 188 stacji ułożonych wzdłuż 12 linii stanowią podziemne arcydzieła i wzorcowe przykłady architektury socrealizmu. Zapraszamy na krótki pokaz slajdów z najpiękniejszych moskiewskich stacji!
 
Białe Miasta Andaluzji
Hiszpania, jak długa i szeroka, pełna jest cudownych miejsc. A wśród wszystkich jej atrakcji jedną z najbardziej godnych polecenia jest Andaluzja i Pueblos Blancos, białe miasteczka. Zapraszamy na pokaz slajdów z tego bajecznego zakątka półwyspu Iberyjskiego!
 
Z wizytą na Świętej Górze (cz. 1)
Jest w Europie takie miejsce w którym czas prawie się zatrzymał. Nie słychać huku silników, nie ma żadnych reklam, asfaltowych dróg, krzyku i pośpiechu… Miejsce gdzie najgłośniejsze są myśli a ręce same składają się do modlitwy. Zapraszamy na pierwszą część relacji z wizyty na półwyspie Athos.
 
Wyspy Owcze
Wyspy Owcze (2013-04-11)
Wyspy Owcze to zakątek Europy o którym słyszy się dość rzadko. Czasami ktoś wspomni o meczu tamtejszej reprezentacji piłkarskiej, częściej o wzbudzającej kontrowersje tradycji corocznego połowu grindwali, lecz poza tym nie wiemy o nich zbyt wiele… Czas to zmienić! Zapraszamy na krótką prezentację uroków Wysp Owczych :)
 

Kiedy jechać?

Wiesz KIEDY masz urlop, ale nie wiesz DOKĄD jechać? Wybierz miesiąc i zobacz propozycje krajów, do których warto wybrać się w tym czasie z uwagi na panujący klimat


Polub nas na Facebooku